نمونه سوالات استخدامی بهداشت محیط
نرم افزار شبیه سازی کیفی رودخانه QUAL2K - سایت بهداشت محیط ایران
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سایت بهداشت محیط ایران
بهداشت محیط،آب وفاضلاب، مواد زائد ، بهداشت مواد غذایی،استخدامی بهداشت محیط

نرم افزار شبیه سازی کیفی رودخانه QUAL2Kشبیه‌سازی کیفی رودخانه یکی از ابزارهای کم هزینه و مهم در بررسی مشکلات و بررسی راه­‌حل‌ها در جهت بهبود وضعیت کیفی رودخانه‌ها می‌باشد؛ مدل باید تمام خصوصیاتی که در یک مسئله ضروری به نظر می‌­رسد را دارا باشد.

امروزه متخصصین محیط زیست برای انجام آزمایشات خود در محل و یا در آزمایشگاه از مدل­‌های فیزیکی بهره می­‌گیرند تا بتوانند اختلافات ناشی از فرآیندهای مزاحم و نامربوط به موضوع تحقیق خود را حذف نمایند. اما اکوسیستم آبی از آزمایشگاه بسیار بزرگتر و پیچیده‌تر هستند.لذا بهره­گیری از مدل­‌های ریاضی امری اجتناب‌ناپذیر می­‌باشد.

انتخاب مدل مناسب بستگی به هدف مطالعات و پروژه موردنظر دارد. بهترین معیار جهت انتخاب مدل، انتخاب ساده‌ترین مدل است که در مسئله موردنظر کاربرد قابل ملاحظه‌­ای داشته باشد.

مدلQUAL2K  یک برنامه نرم­افزاری می­‌باشد که توسط زیربرنامه‌های مختلفی که هر یک وظیفه حل معادلات مربوطه رادارند تشکیل شده است. این مدل واکنش‌­های اصلی چرخه غذایی، تولید جلبک، اکسیژن­خواهی رسوبات کف، مصرف اکسیژن کربنی، بازدمش اتمسفری، نیتریفیکاسیون، دنیتریفیکاسیون و و آثار آن­ها را بر روی اکسیژن محلول در نظر می­‌گیرد.

نتیجه تصویری برای دانلود
فیلم آشنایی با برنامه


جهت اطلاع از مطالب به روز سایت به کانالهای ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید.   

(جهت دسترسی به مطالب به روز به سمت چپ سایت بخش آخرین مطالب مراجعه کنید)